Достапни линкови

logo-print

Годишнина од револуцијата во Египет


Илјадници египќани се собраа во центарот на Каиро да ја одбележат првата годишнина од масовниот револт кој го принуди Хосни Мубарак да поднесе оставка од претседателската функција. На плоштадот Тахрир имало приврзаници и на двете струи, на происламистичките партии кои победија на парламентарните избори и на прореформските либерали кои бараат побрзо заминување од власт на воениот совет кој раководи во земјата по отстранувањето на Мубарак.
XS
SM
MD
LG