Достапни линкови

logo-print

Американска акција за ослобудување заложници во Сомалија


Американски сили спровеле акција во Сомалија во која биле ослободени киднапирани лица од страна на пирати. Во акцијата, според извештаите, дошло до престрелка при што имало и жртви. Данскиот совет за бегалци прецизира дека во акцијата биле ослобени американката Џесика Баканан и данецот Пол Хаген Тистед кои претходно биле грабнати од сомалиски пирати.
XS
SM
MD
LG