Достапни линкови

logo-print

Израелски напади во појасот Газа


Израелска армија

Израелска армија

Израелски авиони во текот на ноќта извршиле напади врз цели во појасот Газа во знак на одмазда за неодамнешните ракетни напади против Израел. Израелската армија соопшти дека нападите биле насочени кон фабрика за оружје и три тунели кои се користат за шверц. Од армијата додаваат дека сите цели биле погодени. При нападите во појасот Газа, овој месец, има најмалку седум повредени, но нема извештаи за жртви или материјална штета.
XS
SM
MD
LG