Достапни линкови

logo-print

Комисиска расправа за резолуцијата за напредокот на Македонија во ЕП


Известувачот за Македонија во ЕП, Ричар Ховит.

Известувачот за Македонија во ЕП, Ричар Ховит.

Комисијата за надворешни работи на Европскиот парламент попладнево ќе ги разгледа амандманите по предлог резолуцијата за напредокот на Македонија, претставена пред еден месец од британскиот европратеник и известувач за земјата Ричар Ховит.

Европратениците имаат предложено 164 амандмани на предлог резолуцијата. Се очекува да остане повикот до Советот на ЕУ за започнување на преговорите со Македонија.
XS
SM
MD
LG