Достапни линкови

logo-print

Прекинат протестот на граничните премини на Косово кон Србија


Движењето Самоопределување изутрината го заврши протестот на граничните премини од Косово кон Србија. Според образложението, причина за прекин на протестот биле рестрикциите од страна на полицијата и многу ниските температури, поради што лидерите на Самоопределување ги повикале демонстрантите мирно да се разотидат. Косовската полицијата вчера ги спречи демонстрантите да ги блокираат двата гранични премини кон Србија.
XS
SM
MD
LG