Достапни линкови

logo-print

Конститутивна седница на новиот парламент на Египет


Новоизбраниот парламент на Египет денеска ја одржува конститутивната седница, која започна со минута молчење за стотиците загинати во демонсатрациите за соборување на претседателот Хосни Мубарак. Денеска треба да биде избран спикер на Парламентот.
XS
SM
MD
LG