Достапни линкови

logo-print

Претседателот на Јемен замина на лекување во САД


Јеменските медиуми јавија дека претседателот Али Абдула Салех, од Оман заминал за Соединетите Држави на лекување. Салех го напушти Јемен вчера откако парламентот усвои закон со кој му се дава целосен имунитет од гонење, а тој се обврза да си поднесе оставка. Соединетите Држави му издадоа виза, но само со ограничено време, додека е на лекување.
XS
SM
MD
LG