Достапни линкови

logo-print

Путин најавува заострување на имиграционата политика


Рускиот премиер Владимир Путин повика на заострување на имиграционата политика, како дел од неговата кампања за претседателските избори. На неговиот веб портал, Путин ветува дека доколку биде избран за претседател, ќе ја запре илегалната имиграција, но истовремено ги критикува обидите за разгорување на национализмот, најавувајки забрана на националистичките партии во Русија. Путин најавува дека имигрантите кои работат во Русија ќе полагаат тестови по руски јазик, историја и литература.
XS
SM
MD
LG