Достапни линкови

logo-print

Талибанците ставале отровни хемикалии во бомбите


Талибанците во Пакистан додавале отровни материи во бомбите за да ги направат уште посмртоносни. Според болнички извори во северен Пакистан, повредите од ваквите бомби резултирале со сериозни компликации, како физички деформации.
XS
SM
MD
LG