Достапни линкови

logo-print

Сирија го отфрли новиот план од Арапската Лига


Официјален Дамаск денеска го отфрли новиот план од Арапската Лига за мир во Сирија. Државната телевизија соопшти дека планот бил конспирација против сиријскиот народ. Според планот на Арапаската Лига, усвоен вчера во Каиро, претседателот Башар Ал Асад треба да му ја предаде функцијата на неговиот заменик и да формира влада на национално единство, а потоа да бидат одржани претседателски и парламентарни избори.
XS
SM
MD
LG