Достапни линкови

logo-print

Арапската лига договори нов план за Сирија


Членови на Арапската лига на состанок

Членови на Арапската лига на состанок

Арапската лига постигна договор за Сирија, според кој претседателот Башар ал Асад ќе ја предаде власта на неговиот заменик и ќе се постави влада на национално единство пред одржувањето на парламентарните и претседателските избори.
Планот беше усвоен од министрите за надворешни работи на Арпаската лига на состанокот кој се одржа во Каиро.
XS
SM
MD
LG