Достапни линкови

logo-print

Прва седница на новиот состав на египетскиот Парламент


Поддржувач на Муслиманското Братство

Поддржувач на Муслиманското Братство

Новиот состав на египетскиот парламент денеска ќе ја одржи првата седница од неговото формирање. Партијата на Муслиманското братство која победи на изборите во земјата вети дека ќе го води Египет низ транзициониот период откако војската ја презеде контролата по соборувањето на режимот на поранешниот претседател Хосни Мубарак.
XS
SM
MD
LG