Достапни линкови

logo-print

САД му дадоа виза на Али Абдула Салех


 Али Абдула Салех

Али Абдула Салех

САД потврдија дека издале виза за соборенииот јеменски претседател Али Абдула Салех, но очекуваат да остане во земјата на ограничено време само поради лекарски третман. Салех соопшти дека има намера да отпатува за САД на лекарски третман.
Тој на телевизиско обраќање побара прошка од сите негови луѓе, мажи и жени за се што поминале за време на неговиот 33 годишен режим.
XS
SM
MD
LG