Достапни линкови

logo-print

Пронајдена уште една жртва од „Коста Конкордија“


Италијанските нуркачи денеска пронашле тело на жена која била на бродот „Коста Конкордија“ што се преврте минатата недела, со што бројот на жртви порасна на 12. Од крајбрежната стража за Асошиетед Прес изјавија дека жената обечена во кожна јакна била пронајдена во задниот дел од бродот во близина на точката од каде се евакурале патниците. Дваесет луѓе се уште се водат како изчезнати.
XS
SM
MD
LG