Достапни линкови

logo-print

Битките во Сирија не престануваат


Сириски активисти соопштија дека денеска загинале најмалку 11 луѓе при експлозија на минибус кој превезувал затвореници во северозападната провинција Идлиб. Сириската организација за заштита на човековите права базирана во Лондон не соопшти повеќе информации за инцидентот. Во меѓувреме во Сирија се одвиваат борби на војската со војниците дезертери кои се дел од антивладините демонстранти. Според извештајот на телевизиската мрежа Ал Џезеира битките се водат во близина на границата со Турција.
XS
SM
MD
LG