Достапни линкови

logo-print

Во Берлин состанок за храната во светот


Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Димовски денеска во Берлин ќе учествува на состанок на министри за земјоделство што се одржува во рамките на Меѓународниот саем „Зелена недела“. На собирот ќе присуствуваат министри за земјоделство од преку 70 земји, експерти, како и претставници од науката, но и од најголемите светски бизнис корпорации. Во фокусот на годинашниот состанок ќе биде креирањето нови стратегии за обезбедување доволно храна во светот.
XS
SM
MD
LG