Достапни линкови

logo-print

Во САД продолжува трката за републикански претседателски кандидат


Мит Ромни

Мит Ромни

Во Соединетите држави продолжува трката во рамките на Репуликанската партија за избор на кандидат кој ќе се соочи со претседателот Барак Обама на изборите во ноември годинава. Денеска за тоа ќе се решава во државата Јужна Каролина. Во трката води Мит Ромни пред Њут Гингрич, Рик Санторум и Рон Пол. Деновиве од трката се откажа гувернерот на Тексас Рик Пери.
XS
SM
MD
LG