Достапни линкови

logo-print

САД би можело да ја затворат амбасадата во Дамаск


Претставници на американската администрација најавија дека Вашингтон размислува да ја затвори амбасадата во сиријскиот главен град Дамаск поради влошената безбедносна состојба. Вашингтон верува дека претседателот Башар ал Асад веќе нема целоснa контрола во земјата. Најмалку шест луѓе биле убиени вчера во Сирија каде што веќе неколку месеци траат напорите на режимот со употреба на сила да ги задуши протестите против владеењето на Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG