Достапни линкови

logo-print

Турција бара од Франција почитување на европските вредности


Шефот на турската дипломатија Ахмет Давутоглу

Шефот на турската дипломатија Ахмет Давутоглу

Турција побара од француските сенатори да не го поддржат законот со кој за кривично дело се смета отфрлањето дека масовното убиство на ерменците за време на Отомонската империја е геноцид. Шефот на турската дипломатија Ахмет Давутоглу денеска изјави дека Турција очекува од Франција да ги почитува европските вредности.
XS
SM
MD
LG