Достапни линкови

logo-print

Албанскиот министер за одбрана Имами во посета на Македонија


Во официјална посета на Република Македонија денеска ќе прeстојува министерот за одбрана на Република Албанија, Арбен Имами.
Министерот Имами ќе биде примен од заменик-претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за спроведување на Охридскиот рамковен договор Муса Џафери, а ќе се сретне и со министерот за одбрана на Република Македонија, Фатмир Бесими.
Како што е најавено, албанскиот министер Имами ќе оствари средба и со членовите на собраниската Комисија за одбрана и безбедност.
XS
SM
MD
LG