Достапни линкови

logo-print

Со беспилотно летало убиен оперативец на Ал Каеда


Ројтерс и Асошиетед Прес, повикувајки се на анонимни преставници на САД, јавија дека во напад со беспилотно летало бил убиен врвен оперативец на Ал Каеда во Пакистан.
Според истите извори на 10 јануари во Северен Вазиристан со ракета од беспилотно летало бил убиен Аслам Аван.
Пакистан ова не можеше да го потврди.
XS
SM
MD
LG