Достапни линкови

logo-print

Протестен марш во Москва


Стотици луѓе синоќа излегоа на протестен марш во Москва против како што велат порастот на фашизмот во земјата.
Тие во рацете носеле плакати во спомен на адвокатот за човекови права Станислав Маркелов и новинарката Анастасија Бабурова кои во 2009-тата година среде бел ден биле убиени во центарот на Москва. Двајцата ултранационалисти Никита Тихонов и Јевгенија Касис минатата година беа осудени за убиствата.
XS
SM
MD
LG