Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напад на аеродромот во Кандахар


Самоубиствен бомбашки напад на влезот на меѓународниот аеродром во Кандахар.

Самоубиствен бомбашки напад на влезот на меѓународниот аеродром во Кандахар.

Најмалку седум луѓе загинаа во самоубиствен бомбашки напад на меѓународниот аеродром во Кандахар во јужен Авганистан, соопштуваат властите. Сите загинати се цивили, а меѓу нив имало и жени и деца. Нападот се случил во близина на воздухопловната база на НАТО, која е една од најголемите воени бази на странските сили во јужен Авганистан.
XS
SM
MD
LG