Достапни линкови

logo-print

Состанок на Евроатланскиот партнерски Воен комитет


Денеска во командата на НАТО во Брисел ќе се одржува состанокот на Евроатланскиот партнерски Воен комитет во сесија на началници на генералштабови. На средбата ќе присуствува и делегација на Армијата на Република Македонија предводена од началникот на Генералштабот генерал-мајор Горанчо Котески.
XS
SM
MD
LG