Достапни линкови

logo-print

Узбекистанец обвинет за обид за атентат на Обама


 Улугбек Кодиров

Улугбек Кодиров

Узбекистанец ќе се изјасни за виновен пред судот во сојузната држава Алабама по обвиненијата за обид за атентат на американскиот претседател Барак Обама, јавија американските медиуми. Улугбек Кодиров исто така е обвинет и за нелегално поседување на огнено оружје. „Бирмингхем Њуз“ јави дека сослушувањето во судот е закажано на 10 Февруари, кога обвинетиот се очекува да се изјасни за виновен по обвинувањата.
XS
SM
MD
LG