Достапни линкови

logo-print

Назначен културен амбасадор на САД


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон го назначи кошаркарот Карем Абдул Џабар за глобален културен амбасадор на Соединетите американски држави. Од спортистот се очекува промовирање на важноста на образованието, социјалната и расната толеранција и културното разбирање. Џабар исто така ќе зборува за своите искуства во Америка и за важноста на спортувањето.
XS
SM
MD
LG