Достапни линкови

logo-print

Шефот на норвешката безбедносна служба си поднесе оставка


Џејн Кристианс

Џејн Кристианс

Шефот на норвешката безбедносна служба си поднесе оставка поради обелоденување на доверливи информации, меѓу кои и дека Норвешка има разузнавачи во Пакистан. Норвешкото министерство за правда, како што пренесува новинската агенција „Ројтерс“, соопштило дека Џејн Кристианс се повлекува од функцијата поради „можното загрозување на доверливоста со откривање на класифицирани информации“.
XS
SM
MD
LG