Достапни линкови

logo-print

САД бараат од Јужна Кореја да не увезува нафта од Иран


Еинхорн во Сеул

Еинхорн во Сеул

Американски официјални претставници ја повикаа Јужна Кореја да го намали увозот на нафта од Иран со што ќе помогне во зголемувањето на притисокот врз Техеран да се откаже од нуклеарната програма. Претставникот на Стејт Депратментот Роберт Еинхрон, кој е во посета на Сеул, побара од Јужна Кореја и да ги прекине финансиските зделки со иранската централна банка.
XS
SM
MD
LG