Достапни линкови

logo-print

Бројот на исчезнати по бродоломот во Италија зголемен на 29


Италијанскиот крајбрежен спасувачки тим објави дека 29 лица сеуште се водат како исчезнати во несреќата на луксузниот брод Коста Конкордија. Според нивните верувања 25 патници и четворица членови на екипажот на бродот се исчезнати во бродоломот кај брегот на Тоскана на 13- ти јануари. Спасувачката операција продолжува. Досега се веруваше дека 15 лица се исчезнати. Агенциите јавија дека 10 германски државјани се меѓу исчезнатите.
XS
SM
MD
LG