Достапни линкови

logo-print

Во Атина штрајк на вработените во повеќе сектори


Штрајк ќе го блокира денеска транспортот во Атина. Вработените во секторот ќе учествуваат во штрајкот против планираните промени во колективните работни договори и намалувањето на платите во приватниот сектор.Ќе штрајкуваат и лекарите во болниците, службениците во телекомуникациската компанија ОТЕ, банкарските службеници. Во шест часот почна и 48-часовен штрајк во сите државни и приватни медиуми
XS
SM
MD
LG