Достапни линкови

logo-print

Времето денеска ќе биде сончево и студено


Времето во Македонија ќе биде сончево и студено со мала до умерена облачност. Во северните делови променливо облачно со локално провејување на снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.Температурата ќе се движи од минус 12 до четири степени. Во Скопје слично време, со температура околу нулата.

XS
SM
MD
LG