Достапни линкови

logo-print

Собранието не сака да расправа за цената на парното


Собранието не го прифати предлогот на пратенциите од опозицијата на денешната седница да се расправа по Предлог информацијата за политиките на Владата и Регулаторната комисија за енергетика.

Опозицијата побара поништување на одлуките на Регулаторната комисија за зголемување на цената на парното и зголемување на платите на вработените во Топлификација.
XS
SM
MD
LG