Достапни линкови

logo-print

14 години затвор за Спасов за убиството на Нешковски


архива

архива

Поранешниот припадник на специјалната единица „Тигар,, Игор Спасов, денеска е осуден на 14 години затворска казна за убиство со умисла. Тој беше обвинет за убиство на Мартин Нешкоски, вечерта по изборната победа на ВМРО ДПМНЕ на градскиот плоштад. Движењето Стоп за полициска бруталност за во 12 часот најави почеток на протестен марш, бидејќи истрагата не беше проширена.
XS
SM
MD
LG