Достапни линкови

logo-print

Претседателот Иванов во посета на НБРМ


Претседателот Ѓорге Иванов денеска ќе ја посети Народната банка на Македонија каде ќе оствари средба со гувернерот Димитар Богов. Иванов ќе биде информиран за најбитните моменти за макроекономската состојба, како и за економските и финансиските движења во домашната и глобалната економија, должничката криза и импликациите на кризата врз македонската економија.
XS
SM
MD
LG