Достапни линкови

logo-print

Дора Бакојани нападната на Крит


Дора Бакојани

Дора Бакојани

Маскирани лица ја нападнале лидерката на грчката Демократска алијанса Дора Бакојани во градот Ираклион на островот Крит. Напаѓачите носеле железни прачки и фрлале кон Бакојани со камења и кисело млеко, објавија грчките медиуми. Засега нема информации дали Бакојани се здобила со некаква повреда. ,,Насилството и беззаконието во Грција добиваат неконтролирани размери,, се наведува во соопштението на партијата во врска со инцидентот.
XS
SM
MD
LG