Достапни линкови

logo-print

Уапсен лидерот на Самоопределување


Активистите на Самоопределување кај Подуево

Активистите на Самоопределување кај Подуево

Лидерот на движењето Самоопределување Албин Курти е уапсен денеска кај Подуево, соопшти косовската полиција. Освен него, полицијата уапсила уште неколку активисти на Самоопределување.
Косовската полициаја попладнево во обид да ги сопречи демонстрантите да го блокираат преминот Мердере кон Србија употреби солзавец и водени топови за да се справи со демонстрантите.
XS
SM
MD
LG