Достапни линкови

logo-print

Напад врз полициска станица во Пакистан


Милитанти нападнаа полициска станица во северозападен Пакистан.
При тоа, како што се јавува, во борбите кај Дера Исмаил Кан во Северен Вазиристан, имало 3 мртви милитанти и тројца ранети полицајци.
Нападот почнал кога еден напаѓач се разнесол со бомба по што следел напад од огнено оружје.
XS
SM
MD
LG