Достапни линкови

logo-print

Обама предлага намалена американска влада


Американскиот претседател Барак Обама денеска побара од Конгресот да му дозволи да ја намали бирократијата во Вашингтон со тоа што ќе ги консолидира владините агенции. Во говорот од Белата куќа Обама изјави дека сегашната влада не е она што и е неопходна на американската економија во 21 век.
XS
SM
MD
LG