Достапни линкови

logo-print

Нови бомбашки напади во Ирак


Киркук

Киркук

Претставници на ирачките безбедносни сили соопштија дека околу 30 луѓе биле повредени во денешните два напада со автомобили бомби во градот Киркук, на околу 250 километри северно од Багдад. Во меѓувреме, во Мосул, денеска безбедносните сили убиле тројца бунтовници, меѓу нив и еден странски државјанин. Други детали не се соопштени.
XS
SM
MD
LG