Достапни линкови

logo-print

Северна Кореа тестираше ракети со краток дострел


Северна Кореа истрела три балистички ракети со дострел до 120 километри, соопшти јужнокорејското Министерство за национална одбрана. Северна Кореа последен пат теститаше ракети на денот кога официјално соопшти дека починал претседателот Ким Џонг Ил, односно на 19 минатиот месец.
XS
SM
MD
LG