Достапни линкови

logo-print

Пакистанскиот претседател се врати во земјата


Пакистанскиот претседател Асиф Али Зардари

Пакистанскиот претседател Асиф Али Зардари

Пакистанскиот претседател Асиф Али Зардари се вратил во Исламабад по еднодневната приватна посета во Дубаи во која отпатува и покрај конфронтирањето меѓу цивилната и воената власт во Пакистан. До скандалот дојде откако бил откриен владин документ со кој се бара американска помош за намалување на моќта на пакистанската армија.
XS
SM
MD
LG