Достапни линкови

logo-print

Најмалку 14 војници загинале во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека најмалку 14 војници загинале при напад на паравоени трупи во југоисточната провинција Баличустан. Станува збор за една од најсиромашните области во Пакистан, каде што сепаратистите бараат поголема автономија и контрола врз природните ресурси во нивниот регион.
XS
SM
MD
LG