Достапни линкови

logo-print

Германски државeн обвинител убиен во судница


Еден германски државeн обвинител денеска бил убиен во судница во јужната држава Баварија. Обвинителот бил застрелан неколку пати, по што бил префрлен во болница каде и починал. Убиецот всушност бил човекот на коj му се судело во моментот. Тој прво пукал кон судијата, па кон 31-годишниот обвинител. На обвинетиот му се судело за тоа што им давал несоодветни плати на своите вработени. Напаѓачот бил веднаш ставен во притвор.
XS
SM
MD
LG