Достапни линкови

logo-print

Времето денеска променливо облачно


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Утринската температура се движи од минус осум до еден, а дневната ќе биде од нула до девет степени.
Во Скопје и околината слично време, со утринска температура околу нулата и со дневна до четири степени.
XS
SM
MD
LG