Достапни линкови

logo-print

Најмалку 30 убиени во напад во Пакистан


Најмалку 30 припадници на анти-талибанската милиција загинаа во експлозија на бомба во близина на автобуска станица во племенската област Хибер во северозападен Пакистан. Бомбата веројатно била далечински активирана. Во експлозијата биле повредени најмалку 15 луѓе.
XS
SM
MD
LG