Достапни линкови

logo-print

Грчки екстремисти упаднале во атинско радио


Околу 20 млади луѓе изутрината упаднале во просториите на атинското радио Флеш по што радиото почнало да емитува пораки со поддршка на екстремистичката група Револуционерна борба чии членови се на суд. Полициски сили ја опколиле зградата од каде што групата повикува на оружена борба и го негира, како што се наведува, капиталистичкото правосудство. Револуционерна борба е позната по тоа што нејзини членови истрелале ракета врз американската амбасада во Атина во 2007 година.
XS
SM
MD
LG