Достапни линкови

logo-print

Убиени десетина талибанци во Авганистан


Авганистанската полиција соопшти дека во заедничка операција на авганистанските и странските сили во северниот дел на земјата биле убиени 10 талибански бунтовници. Во денешното соопштение на НАТО се прецизира дека во текот на акцијата која била изведена вчера биле заробени уште 30 талибанци.
XS
SM
MD
LG