Достапни линкови

logo-print

Шефот на кабинетот на Белата куќа поднесува оставка


Шефот на кабинетот на Белата Куќа Бил Дели

Шефот на кабинетот на Белата Куќа Бил Дели

Шефот на кабинетот на Белата Куќа Бил Дели ќе поднесе оставка. Претседателот Барак Обама на негово место го наименува директорот за буџет Џек Ли. Оваа смена ќе стапи во сила до крајот на месецов. Дели дојде во Белата куќа пред една година со цел да ги зацврсти односите со бизнис заедницата. Тој за време на администрацијата на поранешниот претседател Бил Клинтон беше секретар за трговија, а во 2000 година ја предводеше претседателската кампања на Ал Гор.
XS
SM
MD
LG