Достапни линкови

logo-print

Ахмадинеџад се сретна со Чавез


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад се сретна со неговиот венецуелски колега Хуго Чавез. Венецуела е првата станица во турата на иранскиот претседател на четири латиноамерикански држави. Двајцата лидери, кои се остри критичари на политиката на Соединетите американски држави, на средбата разговарале за „изнаоѓање на оружја за борба против глад и неразвиеност”.
XS
SM
MD
LG