Достапни линкови

logo-print

Избор за републикански претседателски кандидат во Њу Хемпшир


Во сојузната држава Њу Хемпшир денеска се одржува првото гласање за избор на републикански кандидат кој ќе му се спротистави на актуелниот претседател на САД Барак Обама на претстојните избори. За кандидатската позиција ќе се натпреваруваат 12 политичари, настан кој добива големо медиумско внимание. Анкетите покажуваат дека поранешниот гувернер на Масечусес Мит Ромни има најголеми шанси да добие мнозинство гласови.
XS
SM
MD
LG